Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

  

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 

XXXIV Niedziela Zwykła - 26.11.2023r.

 

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku kościelnego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata z tej racji u naszych sąsiadów tj. w nowej parafii kościerskiej odpust parafialny.

2. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem, specjalna puszka na sfinansowanie leczenia, które może uratować życie Damianowi. Rodziców Damiana 11 lat temu stracili już jednego syna Szczepana, a dzisiaj walczą ze śmiertelną chorobą swego drugiego syna. Bardzo proszą o pomoc w sfinansowaniu leczenia, które może uratować mu życie, za co już teraz serdeczne dziękują. Bóg zapłać.

3. Za tydzień rozpoczynamy w kościele okres Adwentu. Wzorem lat ubiegłych, można już kupić świece wigilijne. Jest to akcją ekumeniczną prowadzoną przez kościół katolicki, kościoły protestanckie i prawosławne w Polsce. Ze sprzedaży świec dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych dzieci w naszym kraju. Świece i opłatki można nabywać w zakrystii Kościoła, w biurze parafialnym oraz w sklepie u Państwa Peplińskich, w markecie „Lewiatan” i naszej APTECE. Zachęcam, aby w każdym domu, na wigilijnym stole paliłaby się ta świeca. Zapalmy też tę świecę na grobach naszych najbliższych, niech będzie ona dowodem naszej pamięci łączności z nimi w czasie świat.

4. Proszę po Mszy św. w zakrystii odbierać nowy numer „Pielgrzyma”. a dzieci z klasy II odbierają materiały katechetyczne do pracy w domu z rodzicami.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz.  15.30 do godz. 17.00 dla dzieci i kandydatów do bierzmowania Przypominam, że dzieci i kandydaci do bierzmowania pozostają obowiązkowo na Mszy świętej. W sobotę pół godziny przed Mszą święta różaniec Róż Matek

6. W najbliższą niedzielę na Mszach świętych będziemy gościć w naszym kościele siostrę Irenę z Instytutu Miłosierdzia Bożego którego założycielem jest błogosławiony ks. Michał Sopocko, którego relikwie znajdują się w naszym kościele.  Siostra podzieli się z nami świadectwem o, Miłosierdziu Bożym i będzie rozprowadzała książeczki swego autorstwa i obrazy Jezusa Miłosiernego.

 

 

 

 

Wszelkie ofiary  na  rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego                         

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opłata za intencję mszalną w dniu.... itp.. Wpłacone kwoty  na cele kultu religijnego mogą być odpisane od rocznego podatku 

                                                             Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary. Bóg zapłać !

                                                                      Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

 

 

 

 

 

Strona gwna