Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XX  Niedziela  Zwykła - 14.08.2022 r.

1. Przeżywamy czas letni, dla wielu czas wakacji i urlopów. Witam w naszym kościele i życzę wszystkim gościom wypoczywającym na naszej Kaszubskiej Ziemi dobrego wypoczynku, życzliwości od spotkanych ludzi, opieki Matki Bożej i Bożego błogosławieństwa.

2. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca kolekta na potrzeby naszej parafii tj. na spłatę instalacji fotowoltaicznej.  Dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel.

3. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją w tym dniu przynosimy do kościoła do poświęcenia bukiety z kwiatów polnych i ziół. Przed kościołem będzie można nabyć takie bukieciki, z których dochód przeznaczony jest na Misje katolickie. W tym dniu odpust parafialny w Wąglikowicach.  W ten dzień tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy ciągle jeszcze trwają- polecajmy więc losy naszego Narodu naszej Matce Królowej Polski. Jutro Msze święte jak w każdą niedziele o godz. 8.30, 11.00 i 16.00.

4. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej ok. godz.17.30 zostanie odprawione tradycyjne nabożeństwo maryjne przy kapliczce na działkach „Złote Piaski” z poświeceniem warzyw i owoców na które zapraszamy wszystkich, zwłaszcza działkowców.

5. Proszę o odbieranie w zakrystii zaległych numerów „Pielgrzyma”.

6. Posiadam już nowy kalendarz liturgiczny na przyszły rok. Można już rezerwować intencje mszalne i terminy uroczystości, ślubów i rocznic na 2023 rok.

7. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie zaprasza członków i sympatyków na „Biesiadę Kaszubską”, która odbędzie się w najbliższą piątek 19.08.2022 r. o godzinie 17.00 w Łubianie „Pod wiatami”. Biesiadę poprowadzi gawędziarz i muzyk Jan Wera.

Wszelkie ofiary  na  rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opłata za intencję mszalną w dniu.... itp.. Wpłacone kwoty  na cele kultu religijnego mogą być odpisane od rocznego podatku

Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary. Bóg zapłać !

Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

Strona gwna