Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

Informujemy, że  najbliższa Msza św. z modlitwami o uzdrowienie  pod  przewodnictwem  o  Teodora  Knapczyka będzie w  Łubianie  08.03.2018 r godz.11.00. Kolejne odbędą się w dniach 5.IV; 10.V; 7.VI  o godz.11.00.

Ks. Mieczysław  Gajewski – proboszcz

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIX  Niedziela  Zwykła - 12.08.2018 r.

1. Trwa lato, dla wielu czas wakacji i urlopów. Witam w naszym kościele i życzę wszystkim gościom wypoczywającym na naszej Kaszubskiej Ziemi dobrego wypoczynku, życzliwości od spotkanych ludzi, opieki Matki Bożej i Bożego błogosławieństwa.

2. Dzisiaj 2.  niedziela miesiąca kolekta na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel.

3..W poniedziałek 13. sierpnia przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. W tym dniu Msza święta tylko o godz. 20.00. Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty, ta Jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem (proszę przynieść ze sobą świece). Figurkę Matki Bożej w tym miesiącu niosą panie z IV. Róży Matek. Zachęcam do licznego udziału   szczególne zaproszenie na wspólną modlitwę kieruję do wczasowiczów.

4. W środę 15. sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją w tym dniu przynosimy do kościoła do poświęcenia bukiety z kwiatów polnych i ziół.  Msze św. jak w każdą niedzielę – 8.30,11.00 i 16.00. W środę o godz.17.30 zostanie odprawione nabożeństwo maryjne przy kapliczce na działkach „Złote Piaski” z poświeceniem warzyw i owoców. W tym dniu odpust parafialny w Wąglikowicach – suma odpustowa już o godz. 11,30.  W tę uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają- polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu

5. Proszę prenumeratorów o odbieranie w zakrystii nowego numeru „Pielgrzyma” i ostatniego numeru „Naszej Arki” a u ministrantów przy wyjściu można nabyć „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

6. Zarząd Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Łubianie zaprasza członków i sympatyków na V Biesiadę Kaszubską, która odbędzie się 18 sierpnia (sobota) na placu „Trzech Wiat” o godz.18.30. W programie konkursy, niespodzianki i poczęstunek. Przygrywać będzie kapela „Zgrywańce”

ZAPOWIEDZI   PRZEDŚLUBNE

POLLOWSKI  Patryk; stanu wolnego; rzymskokatolik, parafia Łubiana

SZYMICHOWSKA  Anita; stanu wolnego; rzymskokatoliczka, par. Szymbark