Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

Informujemy, że  najbliższa Msza św. z modlitwami o uzdrowienie  pod  przewodnictwem  o  Teodora  Knapczyka będzie w  Łubianie  08.03.2018 r godz.11.00. Kolejne odbędą się w dniach 5.IV; 10.V; 7.VI  o godz.11.00.

Ks. Mieczysław  Gajewski – proboszcz

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018 r.

1.   Kościół przeżywa dziś w niedzielę Dobrego Pasterza Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

2.   Jutro obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski a w środę święto Świętego Marka Ewangelisty

3.   Bardzo proszę o odbieranie nowego numeru „Pielgrzyma” Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów kupić nowy numer „Małego Pielgrzyma” tym razem w cenie 4,50 wraz z pięknym animowanym filmem dla dzieci o Eucharystii.

4.   Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie organizuje w najbliższą sobotę 28 kwietnia 2018 r. wyjazd do Potulic. Zbiórka i wyjazd w sobotę o godz. 7.00 sprzed   Szkoły w Łubianie. Zapisywać się można u Pani Stanisławy Szwaba.

ZAPOWIEDZI   PRZEDŚLUBNE

STENCEL  Adrian, Arkadiusz  ; stanu wolnego, rzymskokatolik;

parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie

JAŻDZEWSKA  Monika  ; stanu wolnego, rzymskokatoliczka,

parafia Św. Maksymiliana  Marii Kolbego w Łubianie

zapowiedz 2

INFORMACJA   POLICJI

Policjanci często otrzymują zgłoszenia oszustw dokonanych na szkodę osób starszych. Metoda, którą posługują się przestępcy doczekała się swojej nazwy. Określana jest przez policjantów „oszustwem na wnuczka” lub „oszustwem na policjanta CBŚ”.

Oszuści dzwonią do starszych osób na telefony stacjonarne! Przedstawiają się jako policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadzący tajną akcję. Bywa, że oszuści udają wnuka, wnuczkę bądź innego krewnego.

Przestępcy, oszukując swoje ofiary, wymyślają różne historie. Przedstawiając się za wnuka, udają że spowodował on wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na leczenie, na naprawę samochodu, albo na „załatwienie sprawy”. W takich przypadkach po pieniądze zgłosić się ma kolega „wnuka”, czyli ktoś kogo ofiara nie zna.

Nasiliły się również przypadki, w których oszuści twierdzą że policja prowadzi tajną akcję przeciwko hakerom i pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. Przestępcy twierdzą nawet, że pracownicy banków są w zmowie z przestępcami, dlatego nie wolno im ufać. W ten sposób nakłaniają seniorów do wypłaty pieniędzy i przekazanie ich rzekomym policjantom.

Nakłaniają także starsze osoby do zakładania nowych kont w banku, po czym każą im przelać pieniądze z lokat na nowo założony rachunek, do którego to oni mają dostęp. Wiele osób straciło w ten sposób oszczędności, a nawet zaciągnęło kredyty, które muszą spłacać.

Apelujemy, aby nie działać pochopnie kiedy zgłasza się ktoś,

kogo nie znamy i chcemy mu przekazać pieniądze!

Należy pamiętać o tym, że policjanci nigdy nie poproszą

o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, należy upewnić się,

że przerwaliśmy połączenie telefoniczne

i natychmiast powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112