Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II  Niedziela Adwentu - 09.12.2018 r.

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Przypominam, że wzorem lat ubiegłych można już kupować wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych w naszym kraju. Można także nabywać u mnie opłatki wigilijne. Spowiedź święta adwentowa z udziałem obcych księży w naszej parafii będzie w najbliższy czwartek 13 grudnia zarówno rano   ( od  10.00 – 11.00) jak i po południu  (od 16.00 – 18.00). Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele   o godz. 17.00. Wyjątkowo z racji spowiedzi adwentowej w czwartek Roraty o godz. 18.00.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Bóg zapłać za   ofiary na ten cel składane.

3. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można kupić „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

Strona gwna