Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

MSZE  ŚWIĘTE   z modlitwami  o  uzdrowienie

Informujemy, że  najbliższa Msza św. z modlitwami o uzdrowienie  pod  przewodnictwem  o  Teodora  Knapczyka będą w  Łubianie  20.04.2017 r godz.11.00.

Ks. Mieczysław  Gajewski – proboszcz

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocna - 23.04.2017 r.

1.      Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na  prośbę  Episkopatu  Polski  przed  kościołem nadzwyczajna  puszka  na  pomoc  dla  rodzin  w  Syrii  a  za  tydzień na  zakończenie  Tygodnia Miłosierdzia przeniesiona z dzisiejszej niedzieli  tradycyjna puszka  dla  biednych.

Oto treść komunikatu Konferencji Episkopatu Polski -  Dnia 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów, ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia  przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

2.      Bardzo proszę o odbieranie nowego numeru „Pielgrzyma" i ostatniego „Naszej  Arki”.

3.      Przypominam tym, którzy jeszcze nie zdążyli że, okres Spowiedzi i  Komunii św. Wielkanocnej trwa aż do Niedzieli  Zesłania Ducha Św.

4.      Jutro przypada uroczystość Świętego  Wojciecha  głównego Patrona Polski, a  we  wtorek  święto  Świętego  Marka  Ewangelisty.

5.      W środę z powodu bierzmowania  w parafii Chrystusa Króla  msza  św. będzie już o godz. 17.00. Z tego  samego powodu po mszy św. nie będzie Nowenny do M.B.N.Pomocy.

6.      Za  dwa  tygodnie 7 maja odbędzie się w naszej parafii przyjęcie do    I Komunii Świętej. Z tej racji w tym tygodniu  próby dla  dzieci  będą w środę  już o godz. 16.00 oraz w piątek o godz. 16.30. Obecność dzieci  obowiązkowa.

Strona gwna