Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

Informujemy, że  najbliższa Msza św. z modlitwami o uzdrowienie  pod  przewodnictwem  o  Teodora  Knapczyka będzie w  Łubianie  27.07.2017 r godz.11.00.

Ks. Mieczysław  Gajewski – proboszcz

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVI  Niedziela  Zwykła -  23.07.2017 r.

1.      Trwa  czas  wakacji i urlopów- Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Witam  i  pozdrawiam wszystkich  gości,  kolonistów  i  wczasowiczów.  Życzę  wszystkim  pięknej  pogody,  dobrego odpoczynku  oraz  wielu  wspaniałych  wakacyjnych  wrażeń. Niech  Pan  Wam  błogosław i niech  was  strzeże.

2.      Z racji wspomnienia w  tych  dniach świętego Krzysztofa – patrona kierowców – dzisiaj  po mszach  pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i pomodlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się tylko do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Podczas  błogosławieństwa  każdy  kierowca  otrzyma na pamiątkę  obrazek  ze  św.  Krzysztofem  a przy  wyjściu  z  kościoła  każdy  dobrowolnie   może  złożyć  do  puszki  ofiarę  na  środki  transportu  dla  misjonarzy w ramach  akcji misyjnej „Pomoc  dla  misjonarzy 1 gr. za 1 kilometr”

3.  W najbliższy czwartek tj. 27.07.2017 r. o godz.11.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę zwłaszcza wszystkich chorych.

4.      W  przyszłą niedzielę 30  lipca o  godz. 6.30  w  ramach   Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na  Jasną  Górę  z  parafii Świętej  Trójcy po  raz  XXVI  wyruszy  grupa  Kościerska.  Bardzo dziękuję  tym  wszystkim, którzy  przygotowali dla  pielgrzymów poczęstunek  a  wiec  pieczącym  ciasta, fundatorom  kawy i napojów a zwłaszcza\a  tym  którzy  wszystko  przewieźli  na  miejsce  postoju. W  sposób  szczególny  dziękuję p. Wojciechowi  Zabrockiemu wraz  żoną za zorganizowanie  wszystkiego.  Bóg  zapłać w  imieniu  własnym  i pielgrzymów. Pamiętajmy o pielgrzymach  w  swoich  modlitwach.

5.      Dzisiaj wyjeżdżamy na trzydniową parafialną pielgrzymkę autokarową do SANDOMIERZA, KAZIMIERZA, DUKLI  i w BIESZCZADY. Wyjazd będzie  dzisiaj sprzed kościoła o godz.21.00 a powrót  w  czwartek  wczesnym  rankiem.

PIELGRZYMKA

23 - 27.07.2017

SANDOMIERZ – KAZIMIERZ DOLNY – DUKLA – ODRZYKOŃ – IWONICZ ZDRÓJ  ZAPORA NAD SOLINA – BIESZCZADY

Dzień I

23.07.2017

Łubiana – wyjazd spod kościoła około 21.00

Dzień II

24.07.2017

Poniedziałek

Zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium św. Jana z Dukli - Klasztoru Ojców Bernardynów. Ruiny rodzinnego zamku Aleksandra Fredry w Odrzykoniu. Iwonicz Zdrój, jedno z najstarszych polskich uzdrowisk znane od 1578. Ogród Biblijny, Mini ZOO i zapora wodna w Myczkowcach.

Przyjazd do pensjonatu na nocleg i obiadokolację.

Dzień III

25.07.2017

Wtorek

Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem po Bieszczadach: zwiedzanie byłej cerkwi, zapory nad Soliną, przejazd około 150 kilometrową Wielka Pętlą Bieszczadzką z pięknymi widokami. Przyjazd do pensjonatu. Obiadokolacja.

Dzień IV

26.07.2017

Środa

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Sandomierza: Brama Opatowska, rynek, ratusz, miejsca z filmu „Ojciec Mateusz”.

Przyjazd do Kazimierza Dolnego - osady sięgającej XI w., przejście na rynek, czas wolny na posiłek.

Dzień V

27.07.2017

Przyjazd do Łubiany w godzinach porannych.

Koszt:  430 zł / osoba

ŚWIADCZENIA OBEJMUJĄ:

•   Przejazd autokarem turystycznym.
  •   2 noclegi w pensjonacie.
  •   2 śniadania, 2 obiadokolacje.
  •   Opieka licencjonowanego pilota na całej trasie.
  •   Przewodnicy górscy i miejscowi.
  •   Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
  •   Ubezpieczenie NNW.

UWAGI:

• Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów.
  • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.
  • Posiłek w drodze powrotnej we własnym zakresie.
Strona gwna