Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość  Zesłania  Ducha  Świętego  - 09.06.2019 r.

1. Dziś radujemy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Św. o godz. 18.00

2. Tydzień temu, 2 czerwca br., Kościół w Polsce obchodził XII Święto        Dziękczynienia. Z tej okazji dzisiaj zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie., a z racji 2 niedzieli miesiąca kolekta będzie na potrzeby parafii.

3. W czwartek przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, O godz. 20.00 msza sw. i nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła. Bardzo proszę przynieść z sobą świece. Figurkę Matki Bożej stroją i niosą w czasie procesji Matki z I Róży Matek

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej z tej racji w Kościerzynie odpust parafialny.

5. Jeszcze raz dziękuje pielgrzymom do Wiela za ich trud i modlitwę oraz tym, którzy przyczynili się do jej zorganizowania.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Nawiązując do tradycji   w tym roku pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy   następującą trasą: z kościoła ul. Szkolną, Długą, Lipową, Dębową, Akacjową, Kaszubską do domu ks. Kiliana, a potem wrócimy się do ul. Długiej i pójdziemy do kościoła ul. Długą i Kościelną.   Proszę, aby ołtarze przygotowano w następujących miejscach:

I ołtarz na rogu ul. Brzozowej i Lipowej mieszk. ul. Osiedlowej nr. 4 kl. A i B

II ołtarz na polu przy ul. Akacjowej mieszk. ulicy Słonecznej, Wodnej i Pogodnej

III ołtarz na ul. Kaszubskiej przy domu ks. Kiliana mieszkańcy całej   ul. Kaszubskiej (parzyste i nieparzyste)

IV ołtarz na rogu Długiej i Kościelnej mieszk.  ul. Osiedlowej nr. 4 kl. C i D

Dziewczynki do sypania kwiatków (nie ma granicy wieku) można zapisywać u pani Joli katechetki. Próby odbędą się w środę (12.06) i piątek (14.06) po wieczornych Mszach Świętych. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. w tym dniu obchodzą swoją rocznicę.

7. W zakrystii proszę odbierać ostnic numer „Pielgrzyma”, a u ministrantów przy wyjściu można kupić nowy numer „Małego Pielgrzyma i w cenie 2 zł śpiewnik na Boże Ciało.

8. W piątek w  wieku 68 lat zmarł śp. Mirosław Koczorowski z ul. Osiedlowej 10. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz.11.00 a różaniec w kościele w niedzielę po wieczornej mszy św.

Strona gwna