Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

MSZE  ŚWIĘTE   z modlitwami  o  uzdrowienie

Informujemy, że  najbliższa Msza św. z modlitwami o uzdrowienie  pod  przewodnictwem  o  Teodora  Knapczyka będą w  Łubianie  20.04.2017 r godz.11.00.

Ks. Mieczysław  Gajewski – proboszcz

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

VI Niedziela  Wielkanocna - 21.05.2017 r

1. Za tydzień odpust kalwaryjski we Wielu. Z tej okazji wyruszy z naszej parafii w najbliższą sobotę 27 maja tradycyjna jubileuszowa bo 25 pielgrzymka piesza. Wymarsz poprzedzi  msza św. o godz. 5.00  w intencji wszystkich pielgrzymów.  Zachęcam do licznego udziału w pielgrzymce zarówno  starszych  jak i  młodzież.  W  tym  roku  Kalwaria obchodzi  100 rocznicę powstania i podczas tegorocznych uroczystości Ks. Prymas  w  obecności  innych księży  biskupów  podczas mszy odpustowej  dokona  koronacji cudownego obrazu  Wielewskiej Matki Boskiej Pocieszenia.

Dla osób starszych lub mających  trudności z chodzeniem będzie samochód, który na trasie będzie służył pomocą. Zachęcam do pielgrzymowania z całymi rodzinami.

O godz. 8.00 wyruszy także sprzed naszego kościoła 2 pielgrzymka rowerowa do Wiela. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

2. Po mszy św. do odebrania nowy numer nowy numer „Pielgrzyma” a u ministrantów przy wyjściu  można kupić  „Małego Pielgrzyma”  dla  dzieci.

3. Na parkingu przy kościele od strony szkoły odbędzie się za dwa  tygodnie   zbiórka  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór  sprzętu przez firmę Green Office pomagającą naszym  misjonarzom, będzie  w  środę o godz.9.30. Zużyty sprzęt  można będzie  już  przynosić  we  wtorek  30  maja.

4. Z  racji 100 rocznicy  objawień fatimskich od  soboty 13 maja  po domach naszej  parafii wędruje FIGURA  MATKI  BOŻEJ  FATIMSKIEJ.  Do figury dołączona jest teczka  z różańcem fatimskim, książeczkami do wspólnej modlitwy, filmami o Objawieniach i dokładny program wędrówki po ulicach naszej parafii. W każdym domu, który przyjmie  figurę pozostaje  ona  przez  całą  dobę. Bardzo się  cieszę, że  w tym ważnym  nie  tylko dla kościoła,  ale dla  całego  świata roku możemy  się  modlić  przed  cudowną figurą  Matki  Bożej  Fatimskiej  w naszych  domach, o  pokój  dla  całego  świata. Niestety znaleźli  się  już tacy, którzy posądzają  mnie wyłącznie o korzyści finansowe, rozgłaszając, że  figura  wędruje tylko po to,   aby zbierane  były pieniądze  dla  proboszcza. Oświadczam, że  ani  razu  o  tym  nie  mówiłem,  a  osoby, którym  peregrynacja  kojarzy  się  tylko ze  zbieraniem pieniędzy niech  lepiej  nie  przyjmują  jej  u  siebie.

Strona gwna