Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II  Niedziela Adwentu - 08.12.2019 r.

1. W tym roku w drugą adwentową niedzielę oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie wspominając dogmat o Jej niepokalanym Poczęciu.  W sposób szczególny wspominamy w adwencie Maryję w czasie Mszy świętych roratnych, na które zapraszam w dni powszednie o godz. 17.00. Spowiedź święta adwentowa z udziałem obcych księży w  naszej  parafii  odbędzie  się w   czwartek 19 grudnia  w godz. 10.00-11.00  i  15.30-18.00. – z  przerwą  ok.  godz. 17.00.  Już teraz bardzo   proszę tak zaplanować sobie czas, aby każdy przeżył Święta pojednany  z  Bogiem. Przypominam, że wzorem lat ubiegłych można już  kupować wigilijne świece  Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych dzieci w naszym kraju. Można  także  nabywać w  zakrystii  opłatki  wigilijne.

2. W dzisiejszą niedzielę   kolekta na potrzeby naszej parafii. Polecam ją waszej ofiarności.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary    zwłaszcza w kopertach do tej pory na  ten  cel  składane.  Bóg zapłać.  Za tydzień puszka coroczna puszka przed kościołem na „Pomoc Kościołowi katolickiemu na wschodzie”. Poprzez tę zbiórkę wspieramy zwłaszcza p parafie na Wschodzie, w których mieszkają nasi rodacy, którzy nie mieli szczęścia wrócić do naszej Ojczyzny.

3. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii – w piątek 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny. Przechowujmy w sercach te wydarzenia i niech one staną się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

Zmarł    w wieku 86 lat p. Zygfryd Kropidłowski   z ulicy Kaszubskiej 7. Pogrzeb będzie we wtorek 10 grudnia o godz.11.00. Różaniec w intencji zmarłego w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Mszy świętej w kościele.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Strona gwna