Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2018

XXXII niedziela zwykła

1. Dzisiaj 11 listopada – nasze Narodowe Święto 100 rocznica Odzyskania Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Uszanujmy ten dzień poprzez wspólną modlitwę i udekorowanie naszych domów flagami. Mam nadzieję, że każdy, kto się czuje Polakiem i kocha swoją Ojczyznę szczególnie w tych trudnych czasach nie zapomni o tym obowiązku. U nas w kościele mamy oryginalną jubileuszową flagę narodową od naszego Prezydenta Andrzeja Dudy, który ofiarując te flagę napisał:

Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiążania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnot} będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski. - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

Po Mszy św.  o godz. 11.00   nasi harcerze złożą pod    krzyżem misyjnym przy kościele   symboliczne kwiaty.  Z racji Święta Niepodległości zapraszam w imieniu Harcerzy, Władz Samorządowych Powiatu Kościerskiego i Policji na Rajd Niepodległości dla wszystkich mieszkańców Powiatu.  W programie liczne atrakcje.  Szczegóły na plakacie przed kościołem.

2. Po mszy św. do odebrania w zakrystii ostatni numer „Pielgrzyma” oraz „Naszej Arki”. Bardzo proszę prenumeratorów o odbieranie tych gazet. U ministrantów można nabyć „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na nasze W.S.D.  w Pelplinie kształcące przyszłych kapłanów ka.  Polecam ją waszej ofiarności.

Strona gwna