Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

Informujemy, że  najbliższa Msza św. z modlitwami o uzdrowienie  pod  przewodnictwem  o  Teodora  Knapczyka będzie w  Łubianie  08.03.2018 r godz.11.00. Kolejne odbędą się w dniach 5.IV; 10.V; 7.VI  o godz.11.00.

Ks. Mieczysław  Gajewski – proboszcz

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXIV  Niedziela  Zwykła   -  14.09.2018 r.

1.        Dzisiaj  przed kościołem puszka na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie kształcące przyszłych   kapłanów. Polecam ją szczególnie Waszej ofiarności i za wszystkie ofiary na ten cel w imieniu ks. Biskupa, rektora i wszystkich kleryków bardzo dziękuję.

2.      Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

3.        Dzieci z klas I, II i III po mszy św. odbierają „Ziarno”.

4.        Za  dwa  tygodnie w sobotę 29 września w Parafii Świętej Trójcy  w  Kościerzynie  rozpocznie  się  Dekanalne  Studium  Przedmałżeńskie   czyli  tzw. Kurs  Przedmałżeński. Przypominam, że świadectwo  z  tego  kursu  jest  bezwzględnie  potrzebne  przy  zawieraniu  ślubu  kościelnego.  Spotkania  w  ramach  Kursu  odbędą  się  w  soboty i niedziele po Mszy  św. o  godz. 18.00 w parafii  Św. Trójcy.

5.        Można  już  zamawiać  intencje   mszalne na  nowy  2019 rok.

6.      Aktualnie przebywam w szpitalu. W parafii jestem na przepustce tylko w soboty i niedziele, dlatego biuro parafialne jest czynne tylko w sobotę po wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych np. zaopatrzenie chorych czy pogrzeb proszę zgłaszać się do księdza Dziekana Jasna Ostrowskiego w Lipuszu. W związku z moim pobytem w szpitalu niektóre intencje mszalne zostały przeniesione na inne terminy. Bardzo proszę osoby zainteresowane o sprawdzanie na bieżąco spisu intencji w gablocie przed kościołem lub na stronie internetowej naszej parafii.

Strona gwna