Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła - 17.10.2021 r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne tj. na spłatę instalacji fotowoltaicznej. Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim tym, którzy złożyli i ciągle składają ofiary na ten cel:" Bóg zapłać".

2. Zapraszamy do naszej świątyni, na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30, tylko w środę różaniec w łączności z nowenną do M. B. N. Pomocy po Mszy świętej.

3. Zbliża się miesiąc listopad - miesiąc pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do przynoszenia karteczek z wypominkami tzw. „Zdrowaśkami” - do zakrystii. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek będzie odprawiona w Dniu Wszystkich Świętych bez względu na pogodę na cmentarzu. Przed Mszą św. o godz. 13.00 procesja między grobami. Tego dnia Msze św. będą tylko rano o godz. 8.30 i o godz.11.00, nie będzie już w kościele Mszy św. wieczornej ogodz.16.00.  Drugą Mszę św. zbiorową za polecanych w tzw. „Zdrowaśkach" odprawimy w kościele w „Dzień zaduszny”. Dzień Wszystkich Świętych jest wielkim świętem kościelnym, dlatego przypominamy o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy świętej.

4. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w kościele „Tydzień misyjny". Z tej okazji na zakończenie tego tygodnia w przyszłą niedzielę przed kościołem tradycyjna puszka na cele misyjne.

5. W czwartek przybędzie do naszej parafii Ojciec Teodor Knapczyk i odprawi Mszę św. dla chorych o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę w tym dniu do naszego kościoła wszystkich, zwłaszcza ludzi chorych.

6. Prosimy odbierać w zakrystii nowy numer „Pielgrzyma” a u dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odbierają nowe materiały do nauki z rodzicami.

7. Można już rezerwować intencje mszalne na 2020 r. Osoby, które już tego dokonały proszę o odbiór kartek z zamówionymi intencjami.

Wszelkie ofiary  na  rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opłata za intencję mszalną w dniu.... itp.. Wpłacone kwoty  na cele kultu religijnego mogą być odpisane od rocznego podatku

Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary. Bóg zapłać !

Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

Strona gwna